31 Disember 2017 (Ahad) – Berikut merupakan pelajar penerima anugerah yang telah menunjukkan kecemerlangan sepanjang sesi pengajian mereka di Pra-Universiti SMK Majakir bagi tahun 2016-2017.

**Anugerah Pelajar Terbaik Mata Pelajaran Penggal I**

Adik Christy Rayner Chin (6 Atas Ekonomi) – Sejarah

Adik Daniel Pelip (6 Atas Pengajian Perniagaan) – Bahasa Melayu

Adik Dg Nur Shafiqin Bt. Nudin (6 Atas Pengajian Perniagaan) – Bahasa Melayu, Ekonomi

Adik Doreen Clare Ah Lok (6 Atas Seni Visual) – Bahasa Melayu

Adik Edward James (6 Atas Seni Visual) – Bahasa Melayu

Adik Emmanuella Michelle Chan (6 Atas Pengajian Perniagaan) – Sejarah

Adik Fitri Nur Murhajir Bt. Isagani (6 Atas Pengajian Perniagaan) – Sejarah, Ekonomi

Wakil adik Melviana Madius (6 Atas Pengajian Perniagaan) – Sejarah

Adik Muhammad Nurhaizal Abdul Gaai (6 Atas Seni Visual) – Bahasa Melayu, Geografi

Adik Nur Syafiqah Anis Bt. Tasaka (6 Atas Pengajian Perniagaan) – Sejarah

Adik Nursyafiqah Anis Bt. Saini (6 Atas Seni Visual) – Pengajian Am

Adik Siti Nurhazariah Bt Ridewan (6 Atas Seni Visual) – Bahasa Melayu

Adik Whilma Samantha Walter (6 Atas Seni Visual) – Bahasa Melayu, Sejarah

**Anugerah Pelajar Terbaik Mata Pelajaran Penggal II**

Adik Christy Rayner Chin (6 Atas Ekonomi) – Sejarah

Adik Dg Nur Syafiqin Bt Nudin (6 Atas Pengajian Perniagaan) – Bahasa Melayu

Adik Doreen Clare Ah Lok (6 Atas Seni Visual) – Pengajian Am

Adik Edward James (6 Atas Seni Visual) – Bahasa Melayu

Adik Emmanuella Michelle Chan (6 Atas Pengajian Perniagaan) – Sejarah

Adik Fitri Nur Muhajir Bt Isagani (6 Atas Pengajian Perniagaan) – Pengajian Am, Bahasa Melayu

Adik Nursyafiqah Anis Bt Saini (6 Atas Seni Visual) – Bahasa Melayu

Adik Richcynda Koh Lee Hua (6 Atas Seni Visual) – Bahasa Melayu

Adik Tan Shie Yieh (6 Atas Sains) – Pengajian Am

Adik Wellisa Wong Mei Len (6 Atas Seni Visual) – Bahasa Melayu

Adik Whilma Samantha Walter (6 Atas Seni Visual) – Bahasa Melayu

**Anugerah Pelajar Terbaik Penggal I**

*Aliran Kemanusiaan*

Adik Dg Nursyafiqin Bt Nudin (6 Atas Pengajian Perniagaan) – 3.75 (2A, 1A-, 1B+)

Adik Fitri Nur Muhajir Bt Isagani (6 Atas Pengajian Perniagaan) – 3.75 (2A, 1A-, 1B+)

Adik Whilma Samantha Walter (6 Atas Seni Visual) – 3.58 (2A, 1B+, 1B)

*Aliran Sains*

Adik Tan Shie Yieh (6 Atas Sains) – 2.58 (1B+, 2B, 1D)

**Anugerah Pelajar Terbaik Penggal II**

*Aliran Kemanusiaan*

Adik Fitri Nur Muhajir Bt Isagani (6 Atas Pengajian Perniagaan) – 3.84 (2A, 2A-)

Adik Dg Nursyafiqin Bt Nudin (6 Atas Pengajian Perniagaan) – 3.67 (1A, 2A-, 1B+)

Adik Rowena Rody (6 Atas Pengajian Perniagaan) – 3.50 (3A-, 1B)

*Aliran Sains*

Adik Tan Shie Yieh (6 Atas Sains) – 2.50 (1A, 1C+, 1C, 1C-)

**Anugerah Pelajar Terbaik Peperiksaan Percubaan Penggal III**

*Aliran Kemanusiaan*

Adik Richrynda Koh Lien Hua (6 Atas Seni Visual) – 3.34 (1A, 1A-, 1B, 1B-)

Adik Mohd Afif Asyran B. Mohd Esa (6 Atas Ekonomi) – 3.00 (1A, 1A-, 1C+, 1C)

Adik Muhammad Nurhaizal B. Abdul Gaai (6 Atas Seni Visual) – 2.84 (1A, 2B-, 1C)

*Aliran Sains*

Adik Ag Shazmeer B. Ag Safree – 2.67 (1B, 2B-, 1C+)

Adik Richman Chee – 2.17 (1B+, 1C+, 1C, 1D)

Adik Tan Shie Yieh – 2.00 (1B, 1B-, 1C+, 1F)

**Anugerah Pelajar Terbaik Pra-Universiti Sesi 2016/2017**

Adik Fitri Nur Muhajir Bt Isagani (6 Atas Pengajian Perniagaan) – Pelajar Terbaik Penggal I dan II

**Anugerah MUET**

Adik Daniel Pelip (6 Atas Pengajian Perniagaan) – Band 5 (235 markah)

Adik Alannah Syaqierah (6 Atas Seni Visual) – Band 4 (214 markah)

Adik Whilma Samantha Walter (6 Atas Seni Visual) – Band 4 (213 markah)

Adik Tan Shie Yieh (6 Atas Sains) – Band 4 (210 markah)

Adik Airie Syazreen B. Saffri (6 Atas Pengajian Perniagaan) – Band 4 (210 markah)

Adik Richman Chee (6 Atas Sains) – Band 4 (206 markah)

Adik Ag Shazmeer B. Ag Safree (6 Atas Sains) – Band 4 (204 markah)

**Penghargaan Kokurikulum**

Adik Mohd Najwan B. Sailie (6 Atas Pengajian Perniagaan)

Adik Ivy Immaculate Ireneus (6 Atas Pengajian Perniagaan)

**Anugerah Kepimpinan Majlis Perwakilan Pelajar Pra-Universiti**

Adik Mohammad Sahrul B. Abdul Razak (6 Atas Seni Visual)

**Anugerah Khas Pengetua**

Adik Fitri Nur Muhajir Bt Isagani (6 Atas Pengajian Perniagaan)

This slideshow requires JavaScript.

Slideshow : Pelajar Penerima Sijil Graduasi Mengikut Kelas