05 Mei 2019 (Ahad) – Berikut adalah Anugerah Kecemerlangan Kurikulum bagi beberapa kategori yang telah ditetapkan oleh Panel Penilai Kurikulum pada tahun ini.

Anugerah Kecemerlangan Kurikulum : Pencapaian 100% PT3 2018

Bahasa Melayu – Pn. Azlynnah Binti Shazinan
Sejarah – Pn. Dg. Sarinah Binti Ag. Sura
Geografi – Cik Patima Hj. Sami
KH – Kemahiran Teknikal – Pn. Rohiah Bengkui
KH – Pertanian – Pn. Wan Maznun Suhaini
KH – Ekonomi Rumah Tangga – Pn. Zuraidah Zainuddin
Pendidikan Islam – Ustaz Ahmad Abrian

Anugerah Kecemerlangan Kurikulum : Pencapaian 100% SPM 2018

Pendidikan Seni Visual – Pn. Amizah Datuk Shuhaibun
Ekonomi Rumah Tangga – Pn. Widawati Wasli
Bahasa Arab – Ustazah Dg. Noraidah Ak Arsat
Biologi – En. Charles Shim Tzu Yee
Fizik – Cik Fenella So Fei Feih
Geografi – Cik Patima Hj. Sami
Sains Sukan – En. Mohd Farhan Bin Abdul Razak
Sains Komputer – Pn. Esther F. E. Sipanul
Pendidikan Moral – Pn. Emmelyn Irene Mudin
Kesusasteraan Melayu – Pn. Norazidah Mulkiaman

Anugerah Kecemerlangan Kurikulum : Pencapaian 100% STPM 2018

Pendidikan Seni Visual – Pn. Hajijah Hassan
Bahasa Melayu – Pn. Dg. Nismah Abd Rahman
Kesusasteraan Melayu Komunikatif – Pn. Rokiah Juman

Anugerah Kecemerlangan Kurikulum : Pelajar Cemerlang Penggal I STPM 2018/2019

Adik Nurulatika Iswani Binti Abdullah – 1A, 2A-, 1B+ (GP 3.57)
Adik Genevie Christie Chung – 3A, 1C+ (GP 3.58)
Adik Edna Titus – 2A, 2B (GP 3.50)
Adik Nursyahirah Binti Salihan – 2A, 1A-, 1B+, 1B (GP 3.50)
Adik Jenny Lea James – 1A, 1A-, 1B+, 1B (GP 3.50)

Anugerah Kecemerlangan Kurikulum : Terbaik MUET 2018

Dayang Nur Hidayah Aliyah Binti Kamarudin – Band 4

Anugerah Pelajar Cemerlang PT3 2018

Adik Prisca Alvera Jipius – 9A
Klik Gambar untuk koleksi penerima anugerah.
Adik Siti Fikriyah Binti Muhamaddin – 10A, 1B
Adik Nur Dierayani Binti Junaidie – 10A, 1B

Anugerah Pelajar Cemerlang SPM 2018

Adik Dg. Fatini To Binti Mohd Fakhri To – 10A (GP 0.40)
Klik gambar untuk koleksi penerima anugerah.
Adik Mohd Danial Bin Azman – 10A (GP 0.60)
Adik Nurul Yaqin Binti Mohammad – 9A, 1B (GP 0.90)

Anugerah Pelajar Cemerlang STPM 2018

Adik Nursharmillah Hanim Binti Sani – GP 4.00
Klik gambar untuk koleksi penerima anugerah.
Adik Nooraini Binti Abd Rahman – GP 4.00
Adik Dayang Nur Hidayah Aliyah Binti Kamarudin – GP 4.00

Anugerah Khas Pengetua

Kategori Guru : Pn. Hajijah Hassan
Sumbangan & Keterlibatan :
Guru Penyelaras Program SERASI / Lestari Sekolah.
Guru Penyelaras 3K Sekolah.
Ketua Guru Penasihat Pengakap Laut Kelana Prauniversiti.
Ketua Pentaksir Kawasan MP Pendidikan Seni Visual Daerah Papar.
Penolong Penyelaras Unit Kemanusiaan Prauniversiti.
Guru Penasihat Kelab Pencinta Alam Prauniversiti.
Pembimbing Jambori JOTA JOTI 9M4SJSP Sabah (Malaysia) Stations
Peringkat Antarabangsa 2018.
Pembimbing Kawad Perbarisan Sambutan Hari Kebangsaan Peringkat
Daerah dan Negeri Sabah 2018.

Kategori Pelajar : Adik Aziem Bin Abdul Halik
Sumbangan & Keterlibatan :
Penyertaan Pertandingan Kawad Kaki Kor Kadet Polis Peringkat Kebangsaan.
Timbalan Pengerusi Majlis Perwakilan Pelajar Prauniversiti.
Ketua Komandan Persatuan Pengakap Laut Prauniversiti.
Penyelaras Majlis Graduasi Prauniversiti
.
Kerjsama yang mantap kunci kejayaan majlis pada tahun ini. Tahniah kepada semua
AJK pelaksana.
Kejayaan anak turut dikongsi dan menjadi kebangaan ibu bapa.
AJK pelajar yang bertugas menyediakan slaid dan musik latar.