19 Mei 2016 (Khamis) – Majlis Anugerah Kualiti Sekolah (MAKS) SMK Majakir telah diadakan pada 21 April yang lalu dan telah dirasmikan oleh wakil kepada YB Datuk Seri Panglima Hj. Abdul Rahim Ismail, Pengerusi Lembaga Kemajuan Tanah Negeri Sabah merangkap ADUN N22 Pantai Manis. Setiap tahun majlis ini diadakan untuk memberi penghargaan dan pengiktirafan terhadap usaha, kerja keras, komitmen serta kejayaan yang telah diraih bersama oleh warga guru dan pelajar khususnya sepanjang tahun 2015.

Penganjuran majlis seperti ini juga memberi peluang dan ruang kepada warga sekolah khususnya dalam kalangan AJK pelaksana untuk membentuk budaya kerja berpasukan yang positif. Ini kelak akan membuahkan hasil yang berkualiti dan memberi kepuasan kepada semua pihak. Secara keseluruhannya, barisan AJK pelaksana di bawah kepimpinan Pn. Fauzian Uwip selaku penyelaras MAKS pada tahun ini telah berjaya mengendalikan majlis dan mencapai sasarannya.

AJK sambutan siap sedia menanti ketibaan perasmi.

AJK sambutan siap sedia menanti ketibaan perasmi.

En. Abidin Marjan, Pegawai Pendidikan Daerah Papar bersama Tn. Hj. Abdul Aziz Mohamed Zain, Pengetua Cemerlang dan barisan Penolong Kanan.

En. Abidin Marjan, Pegawai Pendidikan Daerah Papar bersama Tn. Hj. Abdul Aziz Mohamed Zain, Pengetua Cemerlang dan barisan Penolong Kanan SMK Majakir.

Ketibaan perasmi disambut dengan persembahan Silat Cekak Hanafi di bawah pimpinan En. Mursyid Soadik.

Ketibaan wakil perasmi disambut dengan persembahan Silat Cekak Hanafi di bawah pimpinan En. Mursyid Soadik.

Perarakan masuk ke dalam Dewan Jubli Perak SMK Majakir.

Perarakan masuk ke dalam Dewan Jubli Perak SMK Majakir.

Bacaan doa oleh Ustaz Ahmad Bin Abrian.

Bacaan doa oleh Ustaz Ahmad Bin Abrian.

Ucapan alu-aluan oleh Tn. Hj. Abdul Aziz Mohamed Zain, Pengetua Cemerlang SMK Majakir.

Ucapan alu-aluan oleh Tn. Hj. Abdul Aziz Mohamed Zain, Pengetua Cemerlang SMK Majakir.

Ucapan oleh En. Ag. Alimat @ Affandy Bin Abbas, YDP PIBG SMK Majakir.

Ucapan oleh En. Ag. Alimat @ Affandy Bin Abbas, YDP PIBG SMK Majakir.

Ucapan perasmian oleh wakil perasmi, En. Ag. Arshat Ag. Kahar, UPPM N22 Pantai Manis.

Ucapan perasmian oleh wakil perasmi, En. Ag. Arshat Ag. Kahar, UPPM N22 Pantai Manis.

Penyampaian cenderahati kepada perasmi.

Penyampaian cenderahati kepada perasmi.

Pelajar-pelajar penerima anugerah MAKS 2015.

Pelajar-pelajar penerima anugerah MAKS 2015.

Para guru dan ibu bapa yang hadir memberi sokongan.

Guru-guru dan ibu bapa yang hadir untuk memberi sokongan moral kepada pelajar.

Pn. Fauzian Uwip (kanan), Penyelaras MAKS 2015.

Pn. Fauzian Uwip (kanan) bersama Pn. Suzan Soindi (kiri) selaku Penyelaras dan Setiausaha MAKS 2015.

Persembahan Tarian Asmaradana di bawah pimpinan Pn. Amizah Suhaibun dan Pn. Zuraidah Zainuddin.

Persembahan Tarian Asmaradana di bawah pimpinan Pn. Amizah Suhaibun dan Pn. Zuraidah Zainuddin.

(A)  Anugerah Kokurikulum

Kategori Individu – Unit Beruniform

Adik Aziem Bin Abdul Halik

Adik Aziem Bin Abdul Halik – Kadet Polis.

Pencapaian :-

  • Perkhemahan Kadet Polis Peringkat Kebangsaan.
  • Kawad Kaki Peringkat Kebangsaan.
  • Aktiviti Mara Lasak & Rentas Halangan Peringkat Kebangsaan.
  • Johan – Perkhemahan Kadet Polis Peringkat Negeri.
  • Johan – Mara Lasak & Rentas Halangan Peringkat Negeri.
  • Naib Johan – Kawad Kaki Peringkat Negeri.
Adik Cairola Cheverry Wong Yee Ying.

Adik Cairola Cheverry Wong Yee Ying – Karate.

Pencapaian :-

  • Pingat Perak – Thailand Open Peringkat Antarabangsa (Kumite).
  • Pingat Emas – Cadet, Junior U21 Peringkat Kebangsaan (Kumite).
  • Pingar Emas – Cadet, Junior, U21 Peringkat Negeri (Kumite dan Kata).
  • Pingat Perak (Kumite) & Pingat Gangsa (Kata) – Festival Combat Penang Peringkat Antarabangsa.
  • Pingat Emas – Datu James Lo Cup Peringkat Negeri (Kumite dan Kata).

Kategori Individu – Unit Sukan Dan Permainan

Adik Muhammad Syauqi Bin Azmi.

Adik Muhammad Syauqi Bin Azmi – Memanah.

Pencapaian :-

  • 6 pingat Emas, 1 pingat Gangsa – MSSS Peringkat Negeri.
  • 2 pingat Gangsa – MSSM Peringkat Kebangsaan.
  • 1 pingat Emas, 1 pingat Perak – Sirkit Kebangsaan Siri 1/2015 Peringkat Kebangsaan.
  • 1 pingat Gangsa – Sirkit Kebangsaan Siri 3/2015 Peringkat Kebangsaan.

Kategori Individu – Unit Kelab Dan Persatuan

Adik Mohd. Fizlan Bin Sapri - Kelab Sains Dan Matematik.

Adik Mohd. Fizlan Bin Sapri – Kelab Sains Dan Matematik.

Pencapaian :-

  • Kalsom Motivational Camp Peringkat Negeri.
  • Program Jati Diri Peringkat Daerah.
  • Kursus Kem Kepimpinan Kelab dan Persatuan Peringkat Kebangsaan.
  • Kursus Kepimpinan Peringkat Negeri.
Adik Amy Raihana Bte Fareed - Persatuan Bahasa Inggeris.

Adik Amy Raihana Bte Fareed – Persatuan Bahasa Inggeris.

Pencapaian :-

  • Special Mention Award – FrogAsia World Book Month Peringkat Kebangsaan.
  • Scholatic Writer’s Award Peringkat Kebangsaan.
  • Top 100 – Spell It Right anjuran RHP & NST Peringkat Negeri.
  • Pementasan Drama “Our Voices, Our Story” anjuran Fullbright English Teacher Assistants Program Peringkat Daerah.

Kategori Pasukan – Unit Beruniform

Pn. Lenny Micheal - Unit Persatuan Kadet Bersatu Malaysia (PKBM).

Pn. Lenny Micheal mewakili Persatuan Kadet Bersatu Malaysia (PKBM).

Pencapaian :-

  • Tempat Keempat – Pertandingan Kawad Kaki Peringkat Kebangsaan.
  • Tempat Ketiga – Acara Rentas Halangan Perempuan Peringkat Kebangsaan.
  • Tempat Kelima – Acara Menembak Perempuan Peringkat Kebangsaan.
  • Naib Johan – Malam Akrab Perkhemahan Peringkat Kebangsaan.

Kategori Pasukan – Unit Sukan Dan Permainan

Pn. Suzan Soindi mewakili pasukan Memanah.

Pn. Suzan Soindi mewakili pasukan Memanah.

Pencapaian :-

  • 6 Emas, 1 Gangsa – Kejohanan Memanah MSSS Negeri.
  • 1 Emas, 9 Perak, 2 Gangsa – Kejohanan Memanah MSSM.
  • 2 Perak – Kejohanan Memanah SAGA.
  • 1 Emas, 1 Perak – Sirkit Kebangsaan Siri 1.
  • 1 Gangsa – Sirkit Kebangsaan Siri 3.

Kategori Pasukan – Unit Kelab Dan Persatuan

Pn. Rohiah Bengkui mewakili Kelab Keceriaan.

Pn. Rohiah Bengkui mewakili Kelab Keceriaan.

Pencapaian :-

  • Menyertai Program “Go Green” di SMK Benoni.
  • Menganjurkan Sekolah Angkat Mural – SK Pekan Papar.
  • Menyertai Program Kesedaran Alam Sekitar bersama Pejabat Kebudayaan Belia Dan Sukan Daerah Papar.
  • Menyertai Program Kesedaran Alam Sekitar bersama PPD dan JICA Daerah Papar.
  • Menyertai Kem Kepimpinan Organisasi di Matunggong Kudat.

Anugerah Khas Kokurikulum – Kategori Individu

Adik Amir Syukrie Bin Roslan.

Adik Amir Syukrie Bin Roslan.

Jawatan / Pencapaian :-

  • Naib Pengerusi Majlis Perwakilan Kanak-Kanak Sabah.
  • Sarjan Mejar Kadet Polis SMK Majakir.
  • Pengerusi Kelab Bahasa Inggeris.
  • Pengerusi Kelab Ping Pong.
  • Ahli Perlindungan Kanak-Kanak Papar.
  • Pengerusi Jawatankuasa Pelajar Kelas Rancangan Khas (KRK).
  • Pengerusi Bridget Bestari SMK Majakir.
  • Penerima Anugerah Khas Pengetua 2014.
  • Johan Pandu Arah & Keseluruhan, Tempat Kedua Kawad Kaki – Perkhemahan Kor Kadet Polis Peringkat Kebangsaan.
  • Tempat Keempat Pandu Arah, Tempat Kedua Kawad Kaki – Perkhemahan Kor Kadet Polis Peringkat Negeri.
  • Kawalan Kehormatan Hari Kebangsaan Peringkat Daerah.
  • Tempat Ketiga  – Pertandingan Pidato Bahasa Inggeris Peringkat Daerah.
  • Menyertai Pertandingan English Spell It Right Peringkat Negeri.
  • Menyertai Hari Kanak-Kanak Sedunia Peringkat Negeri dan Kebangsaan

Anugerah Khas Kokurikulum – Kategori Pasukan

En. Atzrino B. Suharnoh

En. Atzrino B. Suharnoh

Pencapaian :

  • 6 pingat Emas, 1 pingat Gangsa – MSSS Peringkat Negeri.
  • 2 pingat Gangsa – MSSM Peringkat Kebangsaan.
  • 1 pingat Emas, 1 pingat Perak – Sirkit Kebangsaan Siri 1/2015 Peringkat Kebangsaan.
  • 1 pingat Gangsa – Sirkit Kebangsaan Siri 3/2015 Peringkat Kebangsaan.

(B)  Anugerah Hal Ehwal Murid (HEM)

Pencapaian Merit Tertinggi

Kategori Terbilang - Adik Nur Syuhada Hj. Naharudin (1385 Merit).

Kategori Terbilang – Adik Nur Syuhada Hj. Naharudin (1385 Merit).

Kategori Gemilang - Adik Alnez Azureen Ag. Abda (990 Merit).

Kategori Gemilang – Adik Alnez Azureen Ag. Abda (990 Merit).

Kategori Cemerlang - Adik Siti Irbah Bte Anuar (690 Merit).

Kategori Cemerlang – Adik Siti Irbah Bte Anuar (690 Merit).

Kehadiran 100% Sepanjang 2015

Kategori Menengah Bawah - Wakil penerima adik Siti Nuratika Marzaman.

Kategori Menengah Bawah – Wakil penerima adik Siti Nuratika Marzaman.

Kategori Menengah Atas - Wakil penerima adik Nur Shanty Gerald.

Kategori Menengah Atas – Wakil penerima adik Nur Shanty Gerald.

Anugerah Pelajar Asrama Terbaik 2015

Wakil adik Mohd Azizam Bin Sani (ASPURA).

Wakil adik Mohd Azizam Bin Sani (ASPURA).

Adik Rismahwanti Mohd Rizal (ASPURI).

Adik Rismahwanti Mohd Rizal (ASPURI).

Anugerah Kepimpinan Pengawas 2015

Adik Nur Syuhada Hj. Naharudin.

Adik Nur Syuhada Hj. Naharudin.

Anugerah Khas Unit HEM

En. Raynald Ahlai @ Eric - Unit Asrama.

Kategori Guru – En. Raynald Ahlai @ Eric (Unit Asrama).

Kategori Pelajar - Adik Mohd Shayade Mohd Jamal (Unit Asrama).

Kategori Pelajar – Adik Mohd Shayade Mohd Jamal (Unit Asrama).

Anugerah Pengurusan Kelas Terbaik

Kategori Menengah Rendah - Pn. Azlynnah Shazinan dan Pn. Normahani Jamaludin (1 KRK).

Kategori Menengah Rendah – Pn. Azlynnah Shazinan dan Pn. Normahani Jamaludin (1 KRK).

Kategori Menengah Atas - Pn. Widawati Hj. Wasli dan Cik Noor Aini Ahmad (4 Ekonomi).

Kategori Menengah Atas – Pn. Widawati Hj. Wasli dan Cik Noor Aini Ahmad (4 Ekonomi).

………………….bersambung.